Интер натупа големия си градски съперник Милан с 3:0 и за

...

Интер триумфира със Суперкупата след бой над Милан

" Интер "  натупа огромния си градски противник " Милан " с 3:0 и за седми път завоюва Суперкупата на Италия. Както и в тази ситуация с испанския аналог, дуелът се игра на стадион " Крал Фахд " в Рияд, Саудитска Арабия.

С тази разлика, че иберийците имаха минитурнир с полуфинали и край, а италианците - единствено един мач.

" Нерадзурите " преобладаваха още от първите минути и безапелационната им победа е изцяло закономерна, като разногласието бе решен доста рано и този път футболният свят не видя оспорвано миланско дерби.

Федерико Димарко откри резултата още в 10-а минута след хубава офанзива и пас на Никола Барела. Един Джеко удвои преднината в 20-а минута с шут в далечния ъгъл, а крайното 3:0 оформи аржентинският национал и международен първенец Лаутаро Мартинес четвърт час преди края с техничен удар.
 Федерико Димарко. Снимка АП/БТА
И при 0:2 не се виждаше по какъв начин изпадналият в дупка " Милан " ще върне интригата.

" Интер " отбрани трофея от предходната година и се изравни с " росонерите " - по 7 оценки.